وبلاگ

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

image

افزایش رنک الکسا

mona | 1398/5/7

چطور میتونم رتبه الکسا سایت خودم را بهبود ببخشم؟ آیا راهکارهایی برای بهبود رتبه الکسا وب سایت وجود دارد؟ آیا اصلا این رتبه مهم هست؟ اینها سوالاتی هستند که در ذهن تمام وبمستران وجود دارد. قطعا وب سایت هایی که تازه راه اندازی شده اند برایشان سخت است که به سرعت بازدید بگیرند و رتبه الکسا سایت را افزایش دهند. در این مقاله قصد داریم در مورد رتبه الکسا و راهکارهای بهبود و ارتقا آن با شما صحبت کنیم.

 

الکسا و رتبه الکسا چیست؟

الکسا شرکتی است که توسط سایت آمازون و موسس قدرتمند آن Jeff Bezos راه اندازی شد و وظیفه آن حفاظت از داده های ترافیکی وب سایت ها است. این شرکت بیشتر به خاطر اطلاعات رتبه وب سایت خود که Alexa Rank نام دارد، معروف می باشد. رتبه جهانی الکسا مشخص می کند که چه اندازه سایت شما در دنیا مشهور است و رتبه محلی الکسا، شهرت در کشوری که دامنه در آن ثبت شده را نشان می دهد.

 

از کجا می توانید رتبه الکسای خود را دریافت کنید؟

در قسمت نمایش اطلاعات سایت الکسا می توانید برای سایت شخصی خود رتبه الکسا را پیدا کنید. اگر به طور مداوم رتبه الکسای سایت خود را چک می کنید، می توانید به مرورگر خود افزونه هایی مانند Alexa Traffic Extension یا SEOQuake را اضافه نمائید. در این صورت به سرعت می توانید رتبه هر سایتی که بازدید می کنید را ببینید.

 

آیا رتبه الکسا مهم است؟ چرا همه باید به آن اهمیت بدهند؟

رتبه الکسا ابزاری بسیار مهم برای بازاریابان است. زیرا قدرت تبلیغ سایت را نشان می دهد. هر چه این رتبه کمتر باشد سایت ترافیک بیشتری دریافت می کند، در نتیجه آن تبلیغات به افراد بیشتری ارائه می شوند. دامنه هایی که رتبه الکسای آنها پایین تر است با ارزش تر از دامنه هایی هستند که رتبه الکسای بالاتری دارند. نمره پایین الکسا می تواند CPC ای که از طریق شبکه تبلیغاتی دریافت می کنید را افزایش دهد و یا حتی به شما کمک کند بهترین تبلیغ کنندگان بومی را در سایت خود وارد کنید. بنابراین، کاهش رتبه الکسا فوائد بسیاری برای کسب و کار شما خواهد داشت.

 

چه عواملی رتبه بندی الکسا را تحت تاثیر قرار می دهند؟

بر اساس وبلاگ سایت الکسا “نحوه ارتقاء رتبه الکسا”  به شرح زیر می باشد:

هر روز، الکسا میانگین تعداد بازدیدکنندگان و صفحات بازدید شده را در طول سه ماه گذشته برای هر سایت تخمین می زند. سایتی که بازدیدکنندگان و صفحات بازدید شده آن بالاست رتبه ۱ را به خود اختصاص می دهد.

البته متغیرهای بسیاری هستند که بر الگوریتم رتبه الکسا اثر می گذارند از جمله:

  • ترافیک سایت هایی که از نوار ابزار الکسا استفاده می کنند. این ابزار تخمینی باورنکردنی از تعداد بازدیدکنندگان سایت ارائه می دهد.
  • تعداد صفحاتی که بازدید می شوند.
  • زمانی که هر بازدیدکننده صرف دیدن سایت می کند.
  • نرخ دفع و نرخ کلیک
  • کیفیت و تنوع بازدیدها
  • تعداد لینک های ورودی به سایت ( بک لینک ها)
  • آمار کامنت ها، لایک ها و انتشار از طریق شبکه اجتماعی
  • سرعت بارگذاری سایت که مانع از ترک سریع سایت توسط کاربر می شود.
  • UX/UI سایت

نظرات

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد